067 247 67 27 066 001 97 94
«БЛОГ: Корисні поради, як вивчати англійську мову» – Besmart.in.ua
БЛОГ: Корисні поради, як вивчати англійську мову
05 Сентября 2016
БЛОГ: Корисні поради, як вивчати англійську мову

Питання вивчення англійської зараз актуальне для багатьох. Знання англійської сьогодні відкриває нові можливості у подорожах, спілкуванні, працевлаштуванні. І ми знову говоримо собі «з понеділка буду вивчати англійську». Тож давайте розберемось, як найкраще це зробити:

Початок

Перш за все мета – запитайте себе: «Навіщо мені англійська? Як я буду її використовувати? Що може змінитись у моєму житті?» Чим точніше ви сформулюєте свої цілі, тим краще розумітимете, що саме вам потрібно. Часто можна почути: «англійська потрібна для роботи». Але як саме для роботи: ви робите презентації компанії чи продукту? Ведете переговори? Вам потрібно проконсультувати клієнта чи ознайомитись з характеристиками товару? Візуалізуйте себе з англійською, тоді точно знатимете, в якому напрямку слід рухатись.

Ставте перед собою реалістичні цілі. Якщо ваш рівень початковий, а англійська потрібна для укладання контрактів, будьте готові регулярно займатися протягом 10 -12 місяців.

Ваш рівень

Отже, з метою визначились, і будемо вивчати іноземну не лише тому, що це в тренді, і всі вивчають. Що далі?

Далі визначаємо свій рівень. Важливість цього кроку неможливо переоцінити. Саме він показує, де старт навчання: для когось це алфавіт, а для когось стаття про будівництво доріг. Пам’ятайте, на уроці вам не повинно бути ні дуже просто, ані занадто складно. Тому дуже важливо серйозно поставитися до визначення рівня. Сьогодні це можна зробити онлайн, в будь-якій школі англійської мови, або може допомогти гарний вчитель.

Заняття

І ось ми на занятті. То як же вчитися?

Перш за все, регулярно. Володіння мовою – це не лише знання слів та правил; це навички. Саме завдяки навичкам, наприклад, читання, ми можемо зрозуміти характеристики товару чи умови контракту; завдяки навичкам говоріння та розуміння на слух ми можемо поговорити по телефону чи сакйпу. Завдяки регулярним заняттям (принаймні двічі на тиждень) ми розвиваємо навички, що, в свою чергу, додає впевненості у власних силах, приносить задоволення від спілкування іноземною мовою, і ми вже можемо сказати та зрозуміти те, що здавалося «темним лісом» ще місяць тому.

Практика

І, звичайно, практика. Часто кажуть: «щоб зануритися в іноземну мову, треба поїхати до тієї країни, де нею говорять». В ідеалі так. Але є й хороші новини – cьогодні можна оточити себе англійською, навіть не виходячи з дому. Достатньо просто робити те, що вам подобається, англійською мовою. Знайдіть найцікавіші для себе способи використовувати мову. Наприклад, улюблена комп’ютерна гра англійською – це від кількох десятків до кількох сотень нових слів. Поширена помилка: «от коли вивчу, тоді і буду читати новини, дивитись кіно іноземною і т.д.» А як же вивчити без практики? Тренуйтеся на тому, що вам до вподоби, і нехай ваша планка буде трохи вище, аніж знання сьогодні, але реально досяжною. Любите кіно - спочатку можна дивитись з субтитрами; жити не можете без музики – нехай спочатку текст пісні буде перед очима; ви завжди в курсі всіх останніх новин – це теж чудовий спосіб тренувати англійську. Звичайно, спочатку розуміти всі новини важно, тому почніть з найцікавішого: для когось це спортивні новини, для інших мода чи гаджети - обирайте. Поступово й інші новини будуть все більш і більш зрозумілими. Занурюючись в мову, самі не помітите, як неможливе стало можливим.

І останнє: давайте не відкладати на понеділок. Успіх завжди починається з першого кроку.

Ярослава Гончар, Головний методист Be Smart