067 247 67 27 066 001 97 94
«Цікаві факти про англійську мову» – Besmart.in.ua
Цікаві факти про англійську мову
15 Декабря 2017

Сьогодні жити без англійської – власноруч відбирати в себе майбутнє. Сучасність – час швидкого розвитку технологій і поширення англійської в світі. І, якщо ж технології іноді можуть лякати, то англійська навпаки, може бути цікавою та захопливою.

 

Трішки статистики

Англійська мова – третя серед найпопулярніших після китайської та іспанської, загальна кількість англомовних людей складає понад мільярд. Це, приблизно, кожен 7 землянин. Проте, не усі вони проживають на території США чи Британії. У Нігерії більше носіїв англійської, ніж в самій Англії, а 89 % шведів знають англійську як другу державну мову.

 

Слова

В будь-якій мові існують такі слова, що вирізняються із загального ряду цікавим написанням чи звучанням. Наприклад:

  • Найдовше слово лише з одним голосним звуком — rhythms (ритми).
  • Найбільш багатозначне слово — set. Воно має 44 основних значення для дієслова, 17 для іменника, 7 значень прикметника та ще декілька сотень різноманітних варіацій перекладу.
  •  Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu — найдовше слово, що з мови племені маорі перекладається як “вершина пагорба, де Таматеа, чоловік з великими колінами, який скочувався, забирався і ковтав гори, відомий як поїдач землі, грав на своїй флейті для своєї коханої…” Хоча на практиці цю власну назву вже не використовують. Тепер її скоротили до 7-ми перших букв - Taumata.
  • З 1932 по 1940 роки через помилку в типографії в англійському словнику з’явилось слово, у якого не було значення. Це слово-примара dord, що так і перекладається.


Речення

Найтяжча скоромовка на англійській: The sixth sick sheik’s sixth sheep’s sick, а речення -  The quick brown fox jumps over the lazy dog (Швидка коричнева лисиця стрибає через ліниву собаку) унікальне тим, що містить усі букви англійського алфавіту.

Найдовше речення у англійській прозі містить в собі 13 955 слів («Клуб ракалій», Джонатан Коу).

 

Багатство та бідність.

Існує версія, що англійська отримала таку популярність через свою простоту та легкість. Але це не зовсім так. В англійській мові існує більше 800 000 слів та найбагатші синонімічні ряди. Наприклад,  drunk (п’яний) має 2241 синоніма і це зафіксовано у книзі рекордів Гінесу. А ще, кожні 98 хвилин у розмовній практиці з’являється якесь нове англійське слово.